Dřevěný plot

Zpět

Dřevěné ploty

Každý plot vymezuje hranice pozemku, chrání před vniknutím volně pobíhajících zvířat a nezvaných hostů, zabraňuje nekontrolovanému úniku malých dětí ven na ulici a zvyšuje pocit intimity a soukromí.

Stále spousta zákazníků preferuje klasický dřevěný plot, který je využíván především v privátní zástavbě, u velice oblíbených dřevostaveb, chat a chalup, ale i u architektonicky stylových objektů a hospodářských budov.

Naše firma nabízí a sortiment plotových výplní a sloupků pro výstavbu dřevěných plotů. Dřevěné plotovky a latě je možné kombinovat jak s dřevěnými, ocelovými, tak i zděnými sloupky.

Nabízíme různé typy provedení, kromě svislých plotovek různých šířek, délek a tvarů, také horizontálně či šikmo kladená prkna, celodřevěné desky až po sestavy plných nebo mřížovaných dílců, primárně používaných jako protipohledové zástěny.

Materiál
V našich podmínkách se na oplocení běžně používá dřevo z borovice, smrku, modřínu, případně buku. Novinkou jsou akátové plotovky, které neimpregnované a nechráněné lakem, vydrží podle tvrzení výrobce až čtyřicet let. Akát je netrvanlivější evropská dřevina, odolná vůči dřevokazným houbám, objemově a tvarově velmi stálá, tvrdá, houževnatá, odolná proti oděru.

Trvanlivost
Aby plot sloužil co nejdéle, musíme dodržet určitá pravidla. Na jeho životnost má vliv konstrukční řešení a kvalita povrchové úpravy proti vlhkost a hnilobě. Dřevo se doporučuje před nátěrem napustit speciálním přípravkem proti plísním, houbám a dřevokaznému hmyzu

Povrchová úprava
Konečnou povrchovou úpravu volíme buďto lazurovací barvou dokonale zachovávající strukturu dřeva, nebo velmi kvalitním akrylátovým vodou ředitelným lakem, který dřevo dokonale chrání proti vlhkosti.

Stavba plotu na klíč

Nabízíme také stavbu plotu na klíč – vykopání a betonáž základů, stavbu podezdívky a sloupků, montáže plotových výplní (i do stávajících sloupků)
a dokončovací stavební práce jako pochůzkové chodníčky, nájezdové plochy, pokládku zámkové dlažby, usazení obrubníků, demoliční a bourací práce se skládkováním.

Novinky

Nový dekor vrat !

Vrata v renolitové folii antická borovice