Rolovací mříže

Zpět

Bezpečnostní rolovací mříže

jsou určené zejména k ochraně výkladních skříní, oken, vstupních dveří nebo prodejních pasáží před násilným vniknutím. Jedná se o desítkami let tradiční ověřený způsob zabezpečení, avšak svým designem a technickým provedením jsou určené pro dnešní dobu. Technické řešení umožňuje použití mříží nejen při nové výstavbě, ale i pro instalaci do stávajících objektů. Všechny typy mříží lze osadit jak před, tak za stavební otvor, před nebo i za sklo dveřních či okenních křídel, výkladních skříní apod. Barva galvanické oceli u ocelových mříží, nebo eloxovaného hliníku a jakéhokoliv odstínu RAL u hliníkových mříží vytváří možnost jejich využití v jakékoliv architektonické zástavbě. Speciální konstrukce prvků spolu s odolností materiálu vytváří vysoký odpor proti násilnému překonání. Mřížová plocha se navíjí na hřídel umístěnou nad otvorem, boční vedení v lištách U profilu.

Bezpečnost

Ocelové mříže

SR2 SWG / R2 SWP

Tradiční profil mříže z vlnitých ocelových trubek o průměru 14 mm a tloušťce 1,2 mm, spojených ocelovými sponkami. Povrchová úprava pozinkováním. Používají se k uzavírání obchodů, průchodů, pasáží a pod. především tam, kde se jedná o objekty v historické zástavbě.

R2 CWG / R2 CWP

Jednoduché, technicky dokonalé rolovací mříže z ocelových trubek, o průměru 18 mm a tloušťky 1 až 2 mm, spojených v obdélníkové soustavě. Povrchová úprava mříží je pozinkováním. Jsou určeny především k uzavírání větších ploch a to jak prosklených, tak do průjezdů, pasáží, garážových stání atd.

Hliníkové mříže

R2 AMZ / R2 AMG

Bezpečnostní mříže speciální konstrukce vyrobené z vysoce odolné hliníkové slitiny, drážkovaných hliníkových profilů s vysekávanými otvory Základní povrchová úprava eloxovaný hliník, nebo jakýkoliv odstín dle palety RAL Exkluzivní provedení je velmi působivé a vyhoví i nejnáročnějším požadavkům na estetickou úroveň interiérů i exteriérů.

Mříže jsou certifikovány v bezpečnostní třídě 2 a 3 podle ENV 1627 a následujících a podle zákona č. 148/1998 Sb. pro stupeň utajení důvěrné, resp. tajné.

R2 AWZ / R2 AWG

Bezpečnostní mříže speciální konstrukce vyrobené z vysoce kvalitních hliníkových profilů spojených distančními příčkami. Základní povrchová úprava anodovaný hliník, jehož provedení je velmi působivé a vyhoví i nejnáročnějším požadavkům na estetickou úroveň interiérů i exteriérů. Mříže jsou certifikovány v bezpečnostní třídě 2 podle ENV 1627 a následujících a podle zákona č. 148/1998 Sb. pro stupeň utajení důvěrné

Dodatečným elementem zdůrazňujícím estetické provedení hliníkových mříží je možnost spojování plných profilů s profily s vysekávanými otvory (v libovolné konfiguraci).

Nůžkové mříže

Mříž se pohybuje do stran pomocí vodítek – v horní části ve tvaru U a ve spodní ve tvaru obráceného T, po kterém se odvalují pojezdová kolečka. Spodní vodítko může být odnímatelné. Po shrnutí lze mříž sklopit ke stěně. Při uzamčení mříže není možné demontovat kotevní šrouby.
Maximální otvor mezi svislými tyčemi je 125 mm. Celkový rozměr není omezen.

Mříž lze osadit do otvoru nebo i před otvor. Instalace mříží je možná před nebo za sklo dveřních či okenních křídel, výkladů apod. Různá technická řešení umožňují zhotovení mříže jednostranné, dvoudílné, dělené či sklopné.
Údržba spočívá v čištění vodící drážky a občasném promazání spodní a horní vodicí lišty.

Nůžkové mříže jsou vyráběny jak ve standardním typu tak i ve dvou typech se zvýšenou bezpečností.

Tyto jsou certifikovány jednak státem akreditovaným orgánem podle evropských norem do bezpečnostní třídy 2 resp. 3, jednak Národním bezpečnostním úřadem podle zákona o utajovaných skutečnostech dostupně důvěrný, resp. tajný.

Ovládání mříží

I když je menší mříže možné navíjet manuálně za pomocí pružin, zákazník který si vybral naše mříže se nemusí namáhat otevíráním nebo zavíráním. Vše lze řešit bez problému a bez úsilí – v mřížích jsou namontované kvalitní motory, jejichž výkon a konstrukce jsou přizpůsobené velikosti a váze samotné rolety. Roletu lze ovládat tlačítkovým, klíčovým, nebo dálkovým ovládáním, kódovou klávesnicí, čtecí kartou, nebo je možnost použít skupinového řízení, které dovoluje na současné otevírání nebo uzavíraní několika mříží nebo jiných součástí vybavení budovy, např.rolet, závor, vrat nezávisle na počtu kanálů.

Pro zobrazení FOTOGALERIE klikněte zde!

Novinky

Nový dekor vrat !

Vrata v renolitové folii antická borovice